­Roto Gravür Baskı ve Flesko Baskı Silindirleri İmalatı

merdane-imalati3

Firmamız silindir imalatında DIN normuna uygun dikişsiz çelik çekme borular kullanmaktadır. Dinamik balansları minimum seviyeye indirmek için boru delik çapları derin delik delme makinası vasıtasıyla hassas tornalama işlemine tabi tutulur. (Gerekli hallerde silindir deliği honlanır. Tolerans ± 0,01 mm.)

Gövde milleri ısıtılarak silindire 0,10 mm. sıkılıkta geçirildikten sonra, silindirler bilgisayar kontrollü kaynak makinasında kaynatılır. Daha sonra tornalama ve ilk taşlama işlemine tabi tutulan silindirler hassas balansı alınıp, son taşlama işlemi yapılarak ambalajlanıp raporlarıyla birlikte müşteriye teslim edilir.
Silindir imalat ölçülerimiz: ø500×4000 mm.’dir.

merdane-imalati1

Kaynak İşlemi

Aynı veya benzer cinsten iki malzemeyi ısı, basınç veya her ikisini kullanmak suretiyle ilave bir malzeme katarak veya katmadan yapılan işlemdir. Kaynak bağlantıları çelik kirişler tank, kazan, dökme ve dövme makinalarında perçinin yerini almış, çatlak ve kırılmalarda tamir maksadıyla çok taraflı yama yapılmasında, açılmış yerlerin doldurulmasında takviye ve dolgu kaynağı olarak kullanılır.

Dikkat edilecek en önemli nokta bağlantı yapılacak malzemelerin ve dolgu maddesinin özelliklerinin aynı veya birbirine çok yakın olması mukavemeti arttırır. Firmamız silindir flanş kaynaklarını ve muhtelif kaynak işlerini, bilgisayar kontrollü kaynak makinası ile yapmaktadır. Dolayısıyla operatör hatasından doğacak, kaynak hatalarını minumum seviyeye indirmiştir.flanş kaynaklarını ve muhtelif kaynak işlerini, bilgisayar kontrollü kaynak makinası ile yapmaktadır. Dolayısıyla operatör hatasından doğacak, kaynak hatalarını minumum seviyeye indirmiştir.

merdane-imalati2

Balans İşlemi

Silindirin çevresindeki ağırlığın her noktada eşit dağılımını sağlamak amacıyla yapılan dengeleme işlemine balans ayarı denir. Balanssızlık silindirin ömrünü kısalttığı gibi makinaların arıza vermesini %40 çoğaltır ve buna bağlı olarak ürün kalitesini düşürür. Silindirlerin çalışma düzeni ve ömrü tamamen doğru balans işlemine bağlıdır.

Balanssızlık kullanım ömrünü kısalttığı gibi fazla enerji harcanmasınada etkendir. Bütün bu olumsuzlukların önüne geçmek için yatay balans makinasında silindir balansı almak en doğru seçenektir. Bilgisayar kontrollü yatay balans makinamızda minumum gramajda ø500×4000 mm. ebatlarında balans işlemi yapılmaktadır. Bütün balans işlemleri sonunda müşterilerimize balans raporu sunulmaktadır.

Silindirik Taşlama İşlemi 

Tornalama işleminden sonra yüzey kalitesini iyileştirmek için uygulanan nihai bir işlemdir. Tornalama işlemi yüzey kalitesini ve yüzey pürüzsüzlüğünü istenilen seviyeye getiremediği için, malzeme silindirik taşlama işlemine tabii tutulur. Gerekli hallerde silindirik taşlamanın vermiş olduğu yüzey pürüzsüzlüğünün, yeterli olmadığı zaman ezme işlemi veya ayna polisaj (parlatma) işlemi devreye girer.
merd-im-6